Mikołajki w przedszkolu

Dnia 04.12.2020 r. do naszego ogrodu przedszkolnego przyjechał Mikołaj z panią dyrektor Anna Kwiatkowską powozem zaprzęgniętym w dwa gniade konie. Grupy starsze z wielką radością powitały Mikołaja na tarasie przedszkolnym, a grupy młodsze obserwowały przyjazd Mikołaja przez okno. Mikołaj przywitał się z zebranymi przedszkolakami. Dzieci na jego widok podskakiwały, machały mu i bardzo się cieszyły. Każde dziecko w tym dniu ubrane było „mikołajkowo”. Dominującym kolorem w ubraniach dzieci był czerwony. Na główkach miały ubrane czerwone czapeczki i inne ozdoby mikołajkowe. Mikołaj odwiedził każda grupę wiekową, która powitała go piosenką i wierszem. Po wyjściu Mikołaja jego pomocnicy panie wychowawczynie rozdały dzieciom prezenty. Każde dziecko z wielkim zaciekawieniem otwierało swój prezent, w którym ukryte były zabawki i słodycze. Dzieciom bardzo podobały się prezenty od Mikołaja, czego dowodem była pełna gala emocji pojawiających się na ich twarzach. Na pamiątkę wizyty Mikołaja odbyła się sesja zdjęciowa dla upamiętnienia tego święta. Ten mikołajkowy dzień upłynął nam w miłej i serdecznej atmosferze. Dzieci dziękują Mikołajowi i jego pomocnikom za wspaniałe prezenty, zaś Mikołaja już dzisiaj zapraszamy na drugi rok.

Opracowanie: Aleksandra Pleban, Beata Cholewiak